Atlantic

ZEGARKI ATLANTIC

 

Od samego początku marce Atlantic przyświeca idea łączenia najwyższej jakości produkcji z ponadczasowym, klasycznym designem oraz dbałością o każdy detal. Szwajcarskie zegarki Atlantic powstały dzięki wierzącemu w siłę przemysłu zegarmistrzowi, Eduardowi Kummerowi, który w 1888 roku założył firmę i rozpoczął produkcję zegarków w niewielkiej miejscowości Bettlach w Szwajcarii. Pierwsza nazwa firmy to EKB (Eduard Kummer Bettlach), którą zmieniono w roku 1952 na obecną nazwę ATLANTIC, by zachować spójność z logiem firmy. Logo stanowią kotwica i cyrkiel, składające się w literę A.

 

Marka Atlantic została założona w roku 1888 w Bettlach (Szwajcaria) przez Eduarda Kummera. Na początku firma nosiła nazwę Eduard Kummer Bettlach (EKB), jednak jakiś czas później zmienioną ją na "Atlantic". Atlantic do początku lat 30. zajmował się produkcją podzespołów dla takich marek jak Longines czy Certina. W roku 1932 Atlantic rozpoczął produkcję własnych zegarków. Były to jedne z pierwszych na świecie zegarków wodoszczelnych. W latach 50 zeszłego wieku marka Atlantic wynalazła mechanizm szybkiego przesuwu datownika za pomocą koronki . Najpopularniejszym modelem zegarków Atlantica był Worldmaster. Zegarki marki Atlantic na polskim rynku po raz pierwszy pojawiły się w roku 1950, a od roku 1965 do początku lat 90. ,zegarki tej marki należały do najlepiej sprzedających się zegarków na rynku polskim.

 

 

MECHANIZM SZYBKIEJ KOREKTY DATOWNIKA

Wynalezienie w latach 50. mechanizmu szybkiej korekty datownika za pomocą koronki było niezwykle ważnym wydarzeniem w historii firmy – obecnie ten rewolucyjny wynalazek jest używany przez wszystkich producentów zegarków.

W Polsce zegarki marki Atlantic pojawiły się w 1950 roku. Od samego początku oferta reprezentowała doskonałą jakość i niezawodność, jak i elegancki styl. Tak pozostało do dzisiaj.

 

 

 

RÓŻNORODNE STYLE

 

Zegarki marki Atlantic to nie tylko ponadczasowa klasyka, ale również sportowy design i nowoczesny styl. W kolekcjach Atlantic design opiera się przede wszystkim na elegancji, podkreśla charakter i determinację. Zegarki są projektowane z myślą o ludziach ceniących wytworne zegarki, lubiących podkreślać silne cechy swojej osobowości. Spoglądając na dawne lata możemy śmiało powiedzieć że Atlantic zawsze wyróżniał się swoim oryginalnym designem i wyprzedzał konkurencje w swoim niepowtarzalnym stylu.

 

Krzysztof Hołowczyc – Ambasador marki Atlantic

Krzysztof Hołowczyc, polski kierowca rajdowy i jeden z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych polskich sportowców, znany jest nie tylko z zamiłowania do sportowej rywalizacji i adrenaliny, ale i z eleganckiego stylu. Hołowczyc to uosobienie prawdziwego mężczyzny sukcesu, dżentelmen i sportowiec w każdym calu dlatego cieszy nas fakt, że jako ambasador marki Atlantic, jest z nią ponad 10 lat.

Rajdowiec często podkreśla, że jedyną biżuterią, na którą może sobie pozwolić prawdziwy mężczyzna, jest obrączka i dobry zegarek. Dlatego w jego prywatnej kolekcji znajduje się kilka ulubionych czasomierzy Atlantic na różne okazje – od klasycznych modeli, które doskonale dobiera zarówno do eleganckiego, jaki codziennego ubioru – po te sportowe, które towarzyszą mu niezmiennie podczas ekstremalnych przygód. W 2017 roku marka Atlantic  obchodziła 10-lecie współpracy z tym znakomitym polskim kierowcą rajdowym i jest to jeden z nielicznych przypadków tak długotrwałej współpracy ambasadorskiej w branży zegarkowej.

Zegarek Atlantic Worldmaster Driver Chrono - Krzysztof Hołowczyc Limited Edition możesz nabyć klikając tutaj

 

 

Firma MAX-TIME jest od 1995 roku AUTORYZOWANYM salonem sprzedaży ZEGARKÓW ATLANTIC. Każdy zakupiony u Nas zegarek Atlantic jest w 100% oryginalny, o czym świadczy dołączane do każdego produktu firmowe opakowanie oraz certyfikat autentyczności wraz z dowodem zakupu i gwarancją.

Zegarek Atlantic ORYGINALNE PUDEŁKO

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ ZEGARKÓW ATLANTIC