Seiko

ZEGARKI SEIKO

 

Seiko stworzyło wiele znaczących produktów, które na przestrzeni lat, za każdym razem wyznaczały nowe standardy. 

 

1969 1969 Pierwszy na świecie zegarek kwarcowy Seiko Astron
 
1973 1973 Pierwszy na świecie kwarcowy zegarek LCD z cyfrowym wyświetlaczem.
 
1975 1975 Pierwszy na świecie wielofunkcyjny zegarek cyfrowy.
 
1982 1982 Pierwszy na świecie zegarek z możliwością oglądania telewizji.
 
1983 1983 Pierwszy na świecie zegarek z funkcją dyktafonu.
 
1983 Pierwszy na świecie analogowy zegarek kwarcowy z chronografem.
 
1984 1984 Pierwszy na świecie zegarek z komputerem.
 
1988 1988 Pierwszy na świecie zegarek kwarcowy automatycznie generujący energię, 
znany później jako „Kinetic”,
Pierwszy na świecie inteligentny analogowy zegarek kwarcowy kontrolowany przez CPU-IC
 
1990 1990 Pierwszy na świecie skomputeryzowany zegarek dla nurków „Scubamaster”
 
1991   Wieczny kalendarz z pierwszym na świecie tzw. „millennium-plus” kalendarzem.
 
1998 1998 Pierwszy na świecie zegarek z wiecznym kalendarzem sterowany przez ultrasoniczny mikrosilnik
 
1998 Pierwszy na świecie Seiko Thermic- zegarek zasilany ciepłem ciała właściciela.
 
1999 1999 Pierwszy na świecie zegarek „Spring Drive”
 
2005 2005 Pierwszy na świecie zegarek sterowany falami radiowymi z możliwością wyboru trzech pasów radiowych.
 
2006 2006

Pierwszy na świecie zegarek posiadający wyświetlacz z elektroforezą "Spectrum"

 
2007 2007 Pierwszy na świecie zegarek Spring Drive Chronograph odmierzający czas w sposób płynny. 
 
2008 2008 Pierwszy na świecie zegarek specjalnie zaprojektowany 
dla podróży w kosmos (Spring Drive Spacewalk).
 
2010 2010 Pierwszy na świecie zegarek EPD z aktywnym systemem matrycowym.
 
2012 2012 Pierwszy na świecie zegarek słoneczny GPS “Seiko Astron.” 
Charakteryzuje się tym, że rozpoznaje wszystkie 39 stref czasowych na Ziemi

 

 

Nagrody i wyróżnienia

Seiko Innowacyjność, postęp technologiczny i design tworzony przez SEIKO wiele razy były zauważane i nagradzane na arenie międzynarodowej przez największe autorytety zegarmistrzostwa.

 

1968 1968f Nagroda za najlepszy mechaniczny zegarek z funkcją chronografa na Geneva Observatory Competition
1980 1980 Nagroda na Grand Prix na Prix de la Ville de Geneve
1983 1983 Wpis do Księgi Rekordów Guinnesa (poświadczenie za najmniejszy na świecie telewizor)
1990 1990 Nagroda na Grand Prix na Prix de la Ville de Geneve
2000 2000 Nagroda zegarka roku przyznana przez Die Presse (Austria) dla

Sportura SLQ007J1
Ultimate Kinetic Chronograph
2004 2004 Nagroda IEEE Milestone Award.
Seiko Quartz Astron
2005 2005 Nagroda zegarka roku przyznana przez TimeZone.com
Spring Drive SNR005
2006 2006 Grand Prix d'Horlogerie de Geneve (Electronic watch)
Nagroda za zegarek z modułem wyświetlacza elektroforezowego.
2006 2006 Nagroda za design Spring Drive SNR005 przyznana 
przez magazyn Watch Time (USA)
2008 2008 Golden Wheel Award Uhren Magazin
Spring Drive SNR011
2008 2008 Nagroda zegarka roku przyznana przez Horloges Magazine (Holandia)
Spring Drive Chronograph SPS001
ph_2010 2010 Grand Prix d'Horlogerie de Geneve (Watch of the Year)
Seiko Spring Drive Spacewalk

 

ph_technology

Seiko jest głęboko przekonane, że zegarek stanowi dla jego posiadacza bardzo bliski, niemal intymny dodatek. Najlepsze zegarki żyją w harmonii i ścisłym związku z użytkownikiem, a oferowane przez nie funkcje tworzą emocjonalne więzi, będące źródłem bezpieczeństwa i komfortu. Rozwój technologiczny będący dziełem SEIKO, skupia się na tworzeniu wyzwalających emocje technologii. To właśnie dzięki nim powstaje wyjątkowa interakcja pomiędzy posiadaczem zegarka a samym produktem.

 

Technologia

 

Spring Drive: 1977.Młody inżynier pracujący w Seiko zaczął pracę nad wymarzonym zegarkiem, który miał być niezniszczalny. Jego wizją było stworzenie zegarka automatycznego o wysokiej dokładności-marginesie błędu wynoszącym 1 sekunda na 1 dzień, czyli o precyzji, którą do tej pory mógł zagwarantować tylko najwyższej jakości zegarek elektroniczny. Inżynierem tym był Yoshikazu Akahane, człowiek wytrwały w dążeniu do celu i zdolny do poświęceń. I Proces pracy nad wspomnianym projektem zajął 28 lat, podczas których powstało ponad 600 prototypów zegarków, lecz ostatecznie zarówno on jak i jego zespół odnieśli sukces dzieki wynalezieniu nowych technologii w każdym aspekcie zegarmistrzowskiej sztuki. W 2005 mija 18 lat od powstania zegarka Seiko Spring Drive.

 

KINETIC: Podobnie, jak systemy mechaniczne i kwarcowe, Kinetic stanowi oddzielną platformę. Od ponad 20 lat, SEIKO tworzy na jej podstawie całą gamę mechanizmów Kinetic, z których każdy oferuje konsumentom unikalne cechy i funkcje. Firma SEIKO przedstawiła prototyp platformy Kinetic w roku 1986, na targach w Bazylei. Wprowadzony pod roboczą nazwą ‘AGM', był pierwszym zegarkiem na świecie, który przekształcał ruch kinetyczny w energię elektryczną. Był to pierwszy krok, dzięki któremu 20 lat później, technologia Kinetic, dla kolejnym pokoleń użytkowników na całym świecie, stała się synonimem troski o środowisko, wysokiej jakości działania i trwałej wygody. Od pierwszego udostępnienia w handlu (pod nazwą AGS), w roku 1988, do dnia dzisiejszego, sprzedano ponad osiem milionów zegarków Kinetic (stan na 2007).

W roku 1998 zaprezentowano mechanizm Kinetic Auto Relay, który przedłużał działanie zegarka „w stanie spoczynku” do imponującego okresu 4 lat. Rok 1999 to wprowadzenie chronografu Ultimate Kinetic, arcydzieła, które łączyło w sobie wszystko, co najlepsze w zakresie mechanicznych i elektronicznych umiejętności zegarmistrzowskich SEIKO. Kolejny model - Kinetic Chronograph - ujrzał światło dzienne w 2003 roku. Na targach Baselworld 2005 miał swoją premierę zegarek Kinetic Perpetual, łączący w sobie wygodę rozwiązania Kinetic z trwałością wiecznego kalendarza, zachowującego poprawność do 2100 roku. W roku 2007, wyzwalająca emocje technologia SEIKO pozwoliła na wprowadzenie napędu Kinetic Direct Drive.

 

Mechanizm mechaniczny: Zaawansowany mechanizm automatycznego naciągu SEIKO 6R20, został opracowany, aby utwierdzić pozycję SEIKO na rynku wysokiej jakości zegarków mechanicznych. Moduł 6R20 wykonany jest z części, z których wszystkie, poza rubinami, są produkowane i składane przez SEIKO Instruments Inc. Mechanizm wykończony jest kunsztownie grawerowanym rotorem, ma polerowane krawędzie złączeń, oraz cieniowanie w postaci włosowatych linii na głównych powierzchniach. Wysoka częstotliwość uderzeń (28 800) zapewnia dokładność w granicach -15~+25 sekund dziennie, zaś główna sprężyna Spron 510* gwarantuje rezerwę mocy pozwalającą na ponad 45 godzin działania.  *  Spron 510 to elastyczny materiał opracowany przez SEIKO Instruments Inc. Jest zarejestrowanym znakiem handlowym.

 

 

Kwarcowe: Dzięki pasji SEIKO, rozwiązania SEIKO Quartz to innowacja w historii zegarków.Zegarek kwarcowy opracowany w 1969 roku zrewolucjonizował konwencjonalną koncepcję zegarków. Jest to zegarek posiadający kryształowy oscylator, co stanowi o jego dokładności. Krystaliczne ciało kryształu, wyciętego do określonego kształtu, charakteryzuje się tym, że po przyłożeniu do niego napięcia, generuje drgania o stałej częstotliwości. Od dawna sądzono, że ta właściwość elektryczna kryształu, wykorzystywana w opartych na kryształach oscylatorach, może być standardem dokładnego pomiaru czasu w zegarkach. Jednakże, aby spożytkować zalety kryształu kwarcu - którego doskonałość, patrząc w kategoriach dokładności, został już udowodniona – w małym świecie „zegarka”, należało najpierw pokonać wiele barier technologicznych.

W 1969 roku, SEIKO z powodzeniem rozwiązało wszystkie te zagadnienia i udostępniło światu, po raz pierwszy rentowny, z handlowego punktu widzenia, zegarek kwarcowy. Nastąpiło to po dziesięciu latach, od rozpoczęcia prac rozwojowych w Suwa Seikosha nad zegarkiem opartym na krystalicznym oscylatorze. Aby opracować zegarek nadający się do praktycznych zastosowań, opracowane zostały unikalne technologie dostępne tylko w SEIKO. Na przykład, stworzona został koncepcja zastosowania krystalicznego oscylatora w kształcie kamertonu, oraz opracowano układ scalony i silnik krokowy, aby prawidłowo obsługiwać sygnały z owego oscylatora. Dodatkowo, dzięki pasji wprowadzania globalnych zmian w zegarkach jakimi się posługujemy, SEIKO nie wprowadziło monopolizacji i nie zastosowało praw patentowych do owych unikalnych technologii, lecz udostępniło je całemu światu. W późniejszym okresie, wiele technologii dostarczonych przez SEIKO, stało się światowymi standardami i przyczyniło się do rozwoju zegarków kwarcowych do postaci, w jakiej je znamy dzisiaj.

Stworzenie sztucznych kryształów, które mają być źródłem dla opartego na kryształach oscylatora

Pierwszy na świecie zegarek kwarcowy na rynku [SEIKO Quartz ASTRON]

Wprowadzony 25 grudnia 1969 roku, zegarek ten zrewolucjonizował świat mierzenia czasu. Był to model “SEIKO Quartz ASTRON.” Częstotliwość kwarcu wynosiła w tym czasie 8192 Hz, jedną czwartą obecnie wykorzystywanych częstotliwości. Jedną z głównych cech tego zegarka był krokowy ruch sekundnika, uzyskany poprzez zastosowanie otwartego silnika krokowego, co w późniejszym czasie stało się symbolem zegarków kwarcowych.

 

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ ZEGARKÓW SEIKO